Дома Трансфер зона Мурињо најде десен бек – кешира 35 милиони

Мурињо најде десен бек – кешира 35 милиони


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Жозе Мурињо сака да ги засили бековските позиции за следната сезона, а англиските медиуми тврдат дека „Специјалниот“ пронашол решение за десната бековска позиција.

Вече е познато дека Манчестер Јунајтед ќе го продаде Матео Дармијан на крајот на сезоната. Италијанецот не е стандарден на „Олд Трафорд“, но „црвените ѓаволи“ од неговата продажба ќе инаксираат околу 20 милиони евра.

Муроњо го сака Жоао Кансело, кој оваа сезона игра на позајмица во Интер, а е во сопственост на Валенсија. „Нероаѕурите“ имаат опција да го откупат на крајот на сезоната за 35 милиони евра, но не се спремни да ја платат таа сума.

Валенсија не сака да ја спушти цената на Португалецот, бидејќи Мурињо е спремен да ја плати сумата од 35 милиони евра и веќе стапил во контакт со неговиот менаџер Жорге Мендеш.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Рамос се враќа во Ла Лига?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Серхио Рамос го напушти Пари Сен Жермен по две годи…