Дома Фудбал Италија Мурињо кон фудбалерите на Јувентус: Нека го кажат јавно тоа што ми го кажаа во тунелот!

Мурињо кон фудбалерите на Јувентус: Нека го кажат јавно тоа што ми го кажаа во тунелот!

Жозе Мурињо е лут после вчерашниот пораз. Добро познат е неговиот однос со Јувентуса кој трае веќе деценија, вчера имаше и одговор за навивачите кои го провоцираа.

Португалецот е лутеше и на судијата Орсато затоа што покажа на белата точка место да го признае голот на Абрахам. Шчесни го одбрани пеналот на Верету и остана 1:0. Мурињо жестоко протестираше, а после натпреварот ги обвини фудбалерите на Јувентус за навреди.

„Нека го повторат во јавност тоа што ми го кажаа во тунелот. Знаат дека се извлекоа, јас овде сум победувал и кога мојот тим на играл добро, но вечерва бевме одлични“, изјави Мурињо.

Алегри не сакаше да ги коментира ваквите случувања и посочи дека најважно е што ја зачувале мрежата и што Јувентус освоил три бода.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…