Дома Фудбал Останато Мурињо: Испишавме историја, ќе ја одбијам секоја понуда!

Мурињо: Испишавме историја, ќе ја одбијам секоја понуда!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Рома вчера стана првиот освојувач на Конференциската лига во финалето во Торино, „волчицата“ беше подобра од Феенорд со 1:0.

Со овој триумф историја испиша и Жозе Мурињо кој стана првиот трофеј кој ги освоил Лигата на Европа, Конференциската лига и Лигата на шампиони. Освен тоа Мурињо има победи во сите пет европски финалиња во кои водел тим.

Пред финалето во Тирана се шпекулираше дека Мурињо може да си замине од Рим, но после натпреварот Португалецот беше јасен во својата намера.

„Ќе ја одбија секоја понуда, остаувам во Рома и покрај шпеклациите. Остваривме голем успех, испишавме историја, сигурно дека останувам“, порача португалскиот стратег.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Реал го губи здивот, шокантен пораз од Мајорка🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Реал Мадрид доживеа …