Дома Фудбал Лига на шампиони Мурињо добива одлични вести – Погба е спремен!

Мурињо добива одлични вести – Погба е спремен!

0
mou

Манчестер Јунајтед вечерва ја дочекува Севиља во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на шампионите.

После 0:0 во Шпанија, Јунајтед вечерва има тешка задача и мора до победа доколку сака пласман во следната фаза од најелитното европско натпреварување.

Прашање е како ќе се постави Жозе Мурињо, дали Јунајтед ќе тргне со намера од почетокот да го реши прашњето на победникот или пак ќе чека грешка на противникот.

Како и да е, на неколку часа пред почетокот на натпреварот Португалецот доби одлични вести. Пол Погба кој беше под знак прашалник и ги пропушти последните неколку натпревари најверојатно вечерва ќе биде од првата минута на теренот.


Следете го Sportski.mk и на


Според тоа се очекува Јунајтед да стартува со следниов тим: Де Геа, Валенсија, Смолинг, Бејли, Јанг, Матиќ, Погба, Мата, Санчез, Рашфорд и Лукаку.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Жиру: Повеќе сакам да седам на клупа во голем клуб, отколку да играм секој викенд во помал

Францускиот напаѓач, Оливие Жиру на почетокот на оваа година пристигна во Челзи од редовит…