Дома Трансфер зона Мурињо го купува најталентираниот напаѓач во светот!

Мурињо го купува најталентираниот напаѓач во светот!

Жозе Мурињо не ја започна баш најдобро сезоната со Манчестер Јунајтед, а медиумите најавуваат нови засилувања во зимскиот преоден рок.

Во јануари ќе биде направена „чистка“ на „Олд Трафорд“, на многу фудбалери ќе им биде покажана излезната врата, а еден од оние кои би можеле да дојдат како засилување е ѕвездата на Селтик, Муса Дембеле.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Дембеле игра феноменално оваа сезона и веќе има постигнато 14 гола вклучително и двата гола против Сити, со кои го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Скаутите на Манчестер Јунајтед веќе подолго време го следат младиот напаѓач и сакаат да го донесат на „Олд Трафорд“ уште во јануарскиот преоден рок.

Секако дека ќе биде тешко да се убеди Селтик да ја продаде својата ѕвезда, но „црвените ѓаволи“ спремаат спектакуларна понуда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…