Дома Трансфер зона Мурињо го донесе на Олд Трафорд, сега го сака во Рома

Мурињо го донесе на Олд Трафорд, сега го сака во Рома

Италијанските медиуми пренесуваат дека Мурињо е силно заинтересиран за десниот бек на Манчестер Јунајтед, Диого Далот.

Далот минатата сезона ја помина на позајмица во Милан, одигра солидно и се врати на „Олд Трафорд“, но не добива голема минутажа.

Португалецот сака да ја промени средината, а Јунајтед е спремен да го пушти во јануари, па Мурињо сака да ја искористи таквата ситуација.

Во 2018 година токму Мурињо го донесе Далот на „Олд Трафорд“ и одлично ги познава неговите квалитети. Рома сака да го донесе на позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …