Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Мундијалски рекорд од 1954 година изедначен на натпреварот Србија – Швајцарија

Мундијалски рекорд од 1954 година изедначен на натпреварот Србија – Швајцарија


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Голот на Србија на стартот од натпреварот против Швајцарија ќе влезе во историјата на светските првенства.

Имено со голот кој на Србија и донесе радост се изедначи рекордот на мундијалите уште од 1954 година! (во Швајцарија) На Мундијалот одржан во земјата на дешениот противник на Србите беше поставен рекорд од најдолга низа, 26 натпревари без нејнепопуларниот резултат 0:0. Вечерва овој рекорд беше изедначен.

Нов рекорд се очекува да биде поставен на утрешниот натпревар помеѓу Белгија и Тунис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Toa e Ибра: Му се поклонија сите клубови во кои настапуваше

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Шведската фудбалска…