Дома Трансфер зона Мората му бил понуден на Манчестер Јунајтед

Мората му бил понуден на Манчестер Јунајтед

Алваро Мората после две сезони поминати на позајмица во Јувентус ова лето се врати во Атлетико Мадрид.

Шпанецот не сака да остане во тимот на Симеоне, но Јувентус не ја активираше опцијата за откуп и не може да најде заеднички јазик со „јорганџиите“ околу висината за обештетувањето.

Мората му бил понуден на Манчестер Јунајтед бидејќи „црвените ѓаволи“ бараат напаѓач и имаа неуспешен обид да го ангажираат Арнаутовиќ.

„ЕСПН“ пишува дека агентите на 29 годишниот Шпанец го понудиле Мората на Манчестер Јунајтед и дека од клубот сериозно почнале да размислуваат за ваквата можност.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ бара напаѓач, прва мета Влаховиќ

Душан Влаховиќ беше еден од најбараните напаѓачи во Европа и во јануари се пресели во Јуве…