Дома Фудбал Италија „Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Eкипата на Монца минатиот викенд го победи Јувентус, а сега претстаделот на овој клуб, славниот Силвио Берлускони има амбициозна најава.

Тимот освен победата против Јувентус веќе некое време игра во одлична форма, сепак сезонава прва цел е опстанокот во друштвото на најдобрите. Сепак, Берлускони порачува дека амбициите на овој тим во иднина ќе бидат многу повисоки.

Можеби звучи преамбициозно, но Берлускони верува дека Монца во следните две сезони ќе се бори за титула.

„Од кога дојде Паладини ние сме петти најдобар тим во Серија А. Веруваме и сакаме големи резултати. Веќе во следната сезона или понатаму сакаме да се бориме за Скудетото“, порача Берлускони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…