Дома Топ вести Монако потврди: Реал понуди 180 милиони, но Мбапе го избра ПСЖ

Монако потврди: Реал понуди 180 милиони, но Мбапе го избра ПСЖ

0

Килијан Мбапе минатото лето го напушти Монако и се пресели во ПСЖ, а сега од „кнежевството“ потврдија дека можел да заврши на „Сантиаго Бернабеу“.

Оваа сезона Мбапе ја помина на „Паркот на принцовите“ како позајмен играч, но ПСЖ ова лето ќе мора да го откупи неговиот договор за 180 милиони евра.

Меѓутоа, минатото лето не бил ПСЖ единствен кој го сакал младиот Французин. Реал Мадрид исто така понудил 180 милиони евра, потврди потпретседателот на Монако, Вадим Васиљев.

„Екипата беше на тренинг кога се јавија од Реал Мадрид. Понудија 180 милиони евра за Мбапе и ние прифативме“, открива Васиљев.


Следете го Sportski.mk и на


„Ми приидов после тренингот и му кажав дека добивме понуда која не се одбива и тоа од клубот во кој тој сонува да игра. Не сакавме да го бркаме, оставивме на него да одлучи и тој го избра ПСЖ“, додаде потпретседателот на Монако.

Мбапе во својата прва сезона во ПСЖ одигра 46 натпрвари и постигна 21 гол притоа запишувајќи 16 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шпанците тврдат: Реал тргнува по Тимо Вернер!

Шпанските медиуми пренесуваат дека Реал Мадрид сака да го засили нападот до завршувањето н…