Дома Македонски спорт Мак фудбал Момче што собира топки го провоцираше, Гачевски почна да го брка! (ВИДЕО)

Момче што собира топки го провоцираше, Гачевски почна да го брка! (ВИДЕО)

0

Денес Шкендија во Тетово го победи Вардар со 1:0 и го елиминираше од Купот на Македонија.

Во еден момент на овој натпревар голманот на Вардар Филип Гачевски беше испровоциран од момче кое собираше топки. Гачевски не издржа и тргна да го брка момчето кое навистина претера со провоцирањето.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Репрезентативците го почуствуваа тревникот на „Ернст Хапел“ (ФОТО)

Репрезентацијата на Македонија го одржа првиот тренинг на стадионот „Ернест Хапел“ во Виен…