Дома Фудбал Англија Момчето кое го доби на поклон џипот на Агуеро, го продава на e-Bay

Момчето кое го доби на поклон џипот на Агуеро, го продава на e-Bay

Серхио Агуеро на заминувањето од Манчестер Сити направи еден навистина убав гест.

Имено, напаѓачот кој цела деценија настапуваше за Сити својот лускузен џип „Ленд Ровер“ му го подари на момчето кое е задолжено за опремата. 

Само една недела подоцна, вработениот во Сити го пушти џипот на продажба на e-Bay.

Момчето веќе имало два автомобили, па реши да го стави на продажба џипот кој му го подари Агуеро.

Џипот се проценува на 40.000 фунти, а стартната цена на e-Bay е 23.000 фунти. Момчето решиле 5% од приходите да ги даде во хуманитарни цели.

Агуеро освен што го подари џипот, на заминувањето од Сити потроши и 60.000 фунти за часовници кои им ги подари на вработените во клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…