Дома Трансфер зона Можен пресврт: Милан прави обид да го „украде“ Дибала!

Можен пресврт: Милан прави обид да го „украде“ Дибала!

Трансферот на „десетката“ на Јувентус во Интер важеше за речиси завршен, меѓутоа сега се појавуваат поинакви информации.

Интер е пред враќање на Лукаку и неговата плата секако ќе биде дополнтиелен трошок, Лукаку е главен приоритет, па така Аргентинецот наводно во овој момент е ставе на „чекање“.

Според информациите на „Кориере дело Спорт“ Интер прво мора да продаде двајца офанзивни играчи за да направи простор за двајцата.

Меѓутоа италијанските медиуми пренесуваат дека целата ситуација ја следи и Милан. „Росонерите“ се враќаат во Лигата на шампионите после цели 11 години. Финансиски се стабилни и би можеле да направат обид во последен момент да го „украдат“ Дибала.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ ја „краде“ големата желба на Челзи

ПСЖ се вклучи во трката за францускиот дефанзивец, Весли Фофана, пренесува „Скај Спорт“. П…