Дома Видео Модриќ со еден потег ги налути навивачите на Реал Мадрид 🎥

Модриќ со еден потег ги налути навивачите на Реал Мадрид 🎥

Французинот Килијан Мбапе како што е познато одлучи да ја одбие понудата на Реал Мадрид и да го продолжи договорото со ПСЖ.

Мбапе веќе беше виден од многумина како нов играч на „кралевите“, сепак на крајот се случи пресврт и тој одлучи да остане во Париз. Во вчерашниот натпревар помеѓу Франција и Хрватска навивачите на Реал се разочарани од еден потег на Лука Модриќ.

Имено, по крајот на првото полувреме Модриќ и Мбапе заедно се упатија кон соблекувалните имаа краток разговор и во таа ситуација Хрватот го побара дресот на Мбапе. Ваквиот потег ги налути навивачите на Реал кои на социјалните мрежи го истакнуваат незадоволството и порачуваат дека Мбапе е тој што треба да бара дрес од Модриќ, а не обратно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Бизарно: Помошник судија „фаулираше“ фудбалер 🎥

Интересна и необична ситуација беше забележана во натпреварот од Копа Либертадорес помеѓу …