Дома Топ вести Модриќ незадоволен – заминува во јануари!?

Модриќ незадоволен – заминува во јануари!?

0

Најдобриот фудбалер на светот според ФИФА, Лука Модриќ сака да го напушти Реал Мадрид уште во зимскиот преоден рок, тврди „Газета дело Спорт“.

Хрватскиот репрезентативец цело лето беше поврзуван со трансфер во Интер, но на крајот остана на „Сантиаго Бернабеу“. Сепак, 33-годишниот плејмејкер не е повеќе среќен во Мадрид и сака нов предизвик во кариерата.

Притоа, весникот тврди дека Модриќ не е задоволен од начинот на игра на тренерот Лопетеги, а втората голема причина е што претседателот Перез не го исполни ветувањето и не му понуди нов договор.

Сето ова влијае на играта на Хрватот оваа сезона, кој не е на нивото на претходните сезони и веќе го известил својот агент дека сака трансфер во јануари.


Следете го Sportski.mk и на


Италијанските медиуми пренесуваат дека Интер внимателно ја следи ситуацијата и дека спремна нова офанзива во зимскиот преоден рок.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Во кошаркарското „Ел Класико“ играч на Реал постигна кош од 25 метри! (ВИДЕО)

Реал Мадрид вчера ја декласираше Барселона со резултат 92:65 во кошаркарското „Ел Класико“…