Дома Фудбал Италија Младиот фудбалер на Милан јавно му се извини на Киелини поради фотографијата!

Младиот фудбалер на Милан јавно му се извини на Киелини поради фотографијата!

0

Младиот фудбалер од школата на Милан, Раул Беланова беше повикан за дербито со Јувентус, па иако не влезе во игра сепак се најде во центарот на вниманието.

Имено, Беланова после натпреварот успеа да стигне до соблекувалната на Јувентус каде што се сликаше со Кристиано Роналдо.

Таа фотографија немаше да привлече толкаво внимание доколку во позадина Киелини не беше – угол гол!

Тоа му направи големи проблеми на Киелини бидејќи фотографијата веднаш стана вирална и се прошири по интернет.


Следете го Sportski.mk и на


„Му се извинувам на Киелини, немав намера сликата да излезе во јавност, но сепак одговорноста е моја. Само сакав да се сликам со Роналдо и не ја споделив сликата на социјалните мрежи. Сепак, направив грешка што ја споделив со мои блиски пријатели. Се извинувам уште еднаш“, изјави 18-годишниот Беланова.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Видовме се: Продолженија, исклучување, супер гол на крајот шампион е – Ривер! (ВИДЕО)

Денес после неколку одложувања конечно се одигра долгоочекуваниот реванш во „Суперкласико“…