Дома Македонски спорт Мак баскет МКФ: Закажана вонредната седница на која клубовите ќе гласаат „за“ или „против“ Петар Наумоски

МКФ: Закажана вонредната седница на која клубовите ќе гласаат „за“ или „против“ Петар Наумоски


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Управниот одбор на Македонската кошаркарска федерација (МКФ) ја прифати иницијативата за вонредната седница.

Денес во просториите на МКФ беше одржана редовната седница на која претседателот Петар Наумоски закажа вонредна 11 февруари.

Покрај редовните точки на оваа седница ќе се гласа и за и за доверба на претседателот. Доколку на оваа седница се изгласа дека одборот нема доверба во сегашниот претседател, кандидатите ќе можат да ги достават своите кандидатури и програми за работа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Партизан го „прегази“ МЗТ

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ МЗТ Скопје беше „прегазен“ на гостувањето ка…