Дома Македонски спорт Миркуловски за Кузмановски: Спремен да блесне!

Миркуловски за Кузмановски: Спремен да блесне!

Пред Европското првенство кое наскоро започнува и од кое репрезентацијата на Македонија ќе биде дел еден од најискусните и во нашиот тим Филип Миркуловски покажа дека верува во помладиот Кузмановски.

Капитенот Кирил Лазаров пред некој ден јавно кажа дека верува во младите ракометари, а сега дека дели исто мислење како него Миркуловски покажа на социјалните мрежи.

Миркуловски објави фотографија со Кузмановски на која напиша: Спремен да блесне!

Европското првенство започнува на 10. јауари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Бамфорд: Џани е како мало дете, има девојка исто луда како него

Многу често фудбалерите на Лидс зборуваат за лудориите на Езгјан Алиоски сега на оваа тема…