Дома Македонски спорт Миовски гази: Трет гол на вториот натпревар во Шкотска! 🎥

Миовски гази: Трет гол на вториот натпревар во Шкотска! 🎥

Бојан Миовски продолжува да тресе мрежи во шкотската прва лига.

Попладнево Миовски се запиша во листата на стрелци против Монтервел. Македонскиот напаѓач пред крајот на првото полувреме постигна гол со кој го израмни резултатот на 1:1.

За Миовски ова е веќе трет гол на вториот натпревар во Премиер лигата на Шкотска. Во вториот дел Абердин дојде и до целосен пресврт со голот на Хајес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Халанд блескаше, Сити го прегази Јунајтед🎥

Манчестер Сити го прегази и посрамоти градскиот ривал Манчестер Јунајтед во дербито на кол…