Дома Македонски спорт Мак ракомет Минута молк за Јулија Николиќ пред Вардар – Монпелје

Минута молк за Јулија Николиќ пред Вардар – Монпелје

Македонскиот спорт вчера го погоди трагедија со веста за смртта на поранешната македонска ракометна репрезентативка Јулија Николиќ – Портнајко.

Николиќ во кариерата го носеше и дресот на ЖРК Вардар. Поради тоа денес пред почетокот на натпреварот со Монеплеје во Лигата на шампионите како и што беше највено и се оддаде почит со минута молк.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Македонија со пораз од Естонија го почна настапот во Европската златна лига

Македонските одбојкари со 3-1 во сетови беа поразени од Естонија во првиот меч од Европска…