Дома Фудбал Лига на шампиони Милер го дочекал шок во неговиот дом по победата против Барселона

Милер го дочекал шок во неговиот дом по победата против Барселона

Германецот Томас Милер не можеше на вистински начин да се израдува на победата против Барселона во Лигата на шампионите.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Имено, како што пренесуваат медиумите крадци влегле во неговиот дом и си заминале со плен вреден пловина милион евра. Често во последно време фудбалерите се мета на крадци ширум Европа, а тоа го почувствува и Милер.

По крајот на натпреварот Германецот им се извини на медиумите што не може да зборува поради привтини причини.

Денес беше објавено дека тие приватни причини биле грабеж во неговиот тим. Крадците кои влегле во домот на Милер од неговиот дом си заминале со пари, накит и вредни предмети. Вкупната штета која ја направиле била 500.000 евра.

Засега сторителите се во бегство и полицијата трага по нив.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Меси после соборениот рекорд: Марадона ќе беше среќен

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Ѕвездата на Арге…