Дома Трансфер зона Милан ја сака новата холандска ѕвезда

Милан ја сака новата холандска ѕвезда

Италијанскиот гигант Милан е сериозно заинтересиран за 19-годишниот напаѓач на АЗ Алкмаар, Мајрон Боаду, пренесуваат италијанските медиуми.

Младиот холандски напаѓач ги импресионираше сите оваа сезона со своите настапи, па постигна 20 гола и запиша 13 асистенции во 35 одиграни меча оваа сезона.

И покрај младата возраст тој демонстрира огромен потенцијал, па неговата цена секојдневно расте.

Боаду има договор со АЗ Алкмаар до 2023 година, а „росонерите“ веќе започнале преговори со неговиот агент, Мино Раиола.

Милан бара млад напаѓач кој ќе биде алтернатива за Ибрахимовиќ и верува дека Холанѓанецот е идеално решение.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Пјонтек може да потпише за Јувентус

Јувентус ја продолжува потрагата по нов напаѓач, а најново име на списокот на „бјанконерит…