Дома Топ вести Милан тргнува по ѕвездата на ПСВ

Милан тргнува по ѕвездата на ПСВ

0

Како што пренесуваат италијанските медиуми Милан е сериозно заинтересиран за крилниот напаѓач на ПСВ, Стивен Бергвајн.

20-годишниот Бергвајн е еден од најдобрите фудбалери во холандкото првенство и го привлече вниманието на многу европски гиганти. Минатата сезона постигна 8 гола и запиша 11 асистенции за ПСВ.

Покрај Милан интерес за Бергвајн покажуваат уште Барселона, Тотенхем и Ливерпул, но „росонерите“ се спремни да ја победат конкуренцијата и веќе работат на трансферот.

Гатузо игра во формација 4-3-3 каде во стартниот тим се Чалханоглу и Сусо, а ова лето како алтернатива беше донесен и Кастиљехо. Сепак, Милан сака да донесе уште еден крилен напаѓач, бидејќи не е задоволен од перформансите на Борини.


Следете го Sportski.mk и на


Бергвајн има договор со ПСВ до 2022 година и неговата цена моментално изнесува околу 25 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Икарди и Ванда и денес главна тема: Интер сака да знае на што е – двајца фаворити за негов наследник!

Мауро Икарди му направи огромни проблеми на Интер со одолговлекувањето околу новиот догово…