Дома Трансфер зона Милан тргнува по Турам

Милан тргнува по Турам


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан се вклучич во трката за потписот на францускиот напаѓач, Маркус Турам.

24-годишниот Французин игра одлично во дресот на Борусија Мехенгладбах и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Неговиот договор истекува овој месец и тој како слободен агент ќе си бара нов клуб.

После заминувањето на Малдини, се промени трансфер политиката на Милан, па сега прва желба за нападот ќе биде токму Турам, кој може да пристигне без обештетување.

Милан сака да ја победи конкуренцијата и веќе стапил во контакт со неговиот агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Модриќ може да се пресели во Интер Мајами

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Лука Модриќ о…