Дома Топ вести Милан тргнува по капитенот на ПСЖ

Милан тргнува по капитенот на ПСЖ

Дефанзивецот на ПСЖ, Преснал Кимпембе побарал од раководството да му биде дозволен трансфер, бидејќи не е задоволен од ситуацијата во клубот.

26-годишниот Французин е дете на ПСЖ и целата кариера ја помина на „Паркот на Принцовите“, но сега сака нов предизвик во кариерата.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Најсилен интерес за него покажува Милан, кој сака да ја засили дефанзивната линија во зимскиот преоден рок.

Раководството нема да му стои на патот и му порачало дека може да си бара нов клуб, а Милан сака да го доведе на позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Познат фаворитот за потписот на Зиркзе

Ѕвездата на Болоња и холандски репрезентативец Џошуа Зиркзе е на мета на многу клубов…