Дома Трансфер зона Милан спреми 50 милиони за Брахим Дијаз и Далот

Милан спреми 50 милиони за Брахим Дијаз и Далот

Милан веќе започнал преговори за откуп на Брахим Дијаз и Диого Далот, пренесува „Газета дело Спорт“.

Двајцата млади таленти ова лето пристигнаа на „Сан Сиро“ на позајмица од Реал Мадрид односно Манчестер Јунајтед и веднаш го покажаа својот потенцијал.

Брахим Дијаз и Далот добро се вклопија во тимот на „росонерите“, па клубот сака да ги откупи на крајот на сезоната, но проблем е што во договорите нема опција за откуп.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан веќе започнал преговори со Реал Мадрид за откуп на Брахим Дијаз, а самиот фудбалер дал согласност.

„Кралевите“ го проценуваат својот фудбалер на 25 милиони евра, но саката да стават бај-бек клаузула во договорот.

Истата сума ја бара и Манчестер Јунајтед за Далот, а медиумите тврдат дека Милан е спремен да плати 50 милиони за двајцата таленти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан одлучи, ќе го откупи Томори

Факијо Томори во јануари пристигна во Милан како позајмен фудбалер од Челзи. После повреда…