Дома Топ вести Милан се засилува со француски репрезентативец

Милан се засилува со француски репрезентативец

Еден од приоритетите на Милан во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, а најголема желба е Јусуф Фофана од Монако.

25-годишниот дефанзивен играч за врска блека во дресот на Монако и си обезбеди место во француската репрезентација па беше повикан на Европско првнство.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Тој влезе во последната година од договорот и изјави дека нема намера да го продолжи бидејќи сака да направи чекор напред во кариерата.

Последните информации се дека Фофана се договорил со Милан и двата клуба се во напредни преговори за трансферот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед спреми 100 милиони за Чави Симонс

Ѕвездата на холандската репрезентација, Чави Симонс е еден од најбараните фудбалери на тра…