Дома Трансфер зона Милан се засилува со играч на Борусија Дортмунд

Милан се засилува со играч на Борусија Дортмунд

Италијанскиот гигант Милан работи на трансферот на младата ѕвезда на Борусија Дортмунд, Џовани Реина.

Реина има само 20 години и со своите настапи во Борусија го привлече вниманието на многу европски гиганти.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Тој веќе има 20 настапи за репрезентацијата на САД и според многумина ќе биде идна ѕвезда на светскиот фудбал.

Реина сака да ја напушти Бирусија Дортмуд, а Милан ќе се обиде да ја искористи таквата ситуација и да го доведе на „Сан Сиро“ уште во јануари.

Главен „виновник“ за трансферот може да биде Кристиан Пулишиќ кој го убедува својот сонародник да му се придружи на „Сан Сиро“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан и Јувентус го сакаат Вернер

Тимо Вернер не добива голема минутажа во Лајпциг, па се очекува во јануари да направи тран…