Дома Топ вести Милан се договори со Реина: Што ќе биде со Донарума?

Милан се договори со Реина: Што ќе биде со Донарума?

1

Џанлуиџи Донарума во изминатата година доживеа многу турбулентен период во Милан, па неговата иднина и понатаму е главна тема на Апенините.

Денес талентираниот голман полни 19 години, а веќе има над 100 настапи во дресот на „росонерите“, што е навистина импресивен податок и покажува дека Донарума е еден од најголемите таленти во светот.

За него силен интерес покажуваат неколку европски гиганти, пред се Реал Мадрид и ПСЖ, па нејасно е дели Милан ќе успее да го задржи во своите редови.

Последните информации од Апенините говорат дека Милан веќе нашол замена за Донарума, а тоа е шпанскиот голман Пепе Реина.

Реина призна дека ја игра последната сезона во Наполи и на крајот на сезоната ќе ја промени средината, а медиумите тврдат дека веќе постигнал договор со „росонерите“.

Дали ваквиот потег на Милан значи дека се спрема за раделба со Донарума, или само бара втор голман за тимот, останува да видиме.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Топ вести

Проверете

Арогантниот Нејмар го уценува ПСЖ: Или дајте ми го ОВА, или одам во Реал

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар му постави неверојатен услов на Пари Сент Жермен за …