Дома Трансфер зона Милан сака да го врати Далот

Милан сака да го врати Далот


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Италијанските медиуми пренесуваат дека португалскиот репрезентативец Диого Далот може да се врати во Милан.

Далот влезе во последната година од договорот, но Јунајтед има опција за еднострано продолжување до 2024 година.

Далот игра добро под водство на Тен Хаг од почетокот на сезоната и „црвените ѓаволи“ спремиле понуда за продолжување на договорот.

Меѓутоа, Милан веќе стапил во контакт со неговиот агент и сака на лето да го врати на „Сан Сиро“.

Португалецот пред две години одигра една сезона на позајмица во Милан каде и ја доживеа својата афирмација, па е спремен да се врати во Милано.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Рамос се враќа во Ла Лига?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Серхио Рамос го напушти Пари Сен Жермен по две годи…