Дома Топ вести Милан преговара со ѕвездата на Виљареал

Милан преговара со ѕвездата на Виљареал


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Милан покажува силен интерес за нигерискиот напаѓач од Виљареал, Самуел Чуквуезе, пренесува „Скај Италија“.

23-годишниот крилен напаѓач минатата сезона беше хит во Лигата на шампиони, а и оваа сезона одигра одлично во дресот на Виљареал со 13 гола и 11 асистенции.

Чуквуезе сака да направи чекор напред во кариерата и ова лето да ја промени средината, а најсилен интерес за него покажува Милан.

„Росонерите“ се во потрага по засилување на десната крилна позиција, а новиот спортски директор Монкада веќе почнал преговори со Виљареал.

Милан сака да ја победи конкуренцијата бидејќи е во потрага по десно крило и смета дека Чуквуезе одлично ќе се вклопи во стилот на Пиоли.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…