Дома Фудбал Италија Милан потврди: Мусакио ќе паузира два месеци!

Милан потврди: Мусакио ќе паузира два месеци!

0

Ситуацијата со повредени фудбалери во Милан е алармантна, а сега пристигна вест и дека повредата на Мусакио е потешка од очекуваното.

Мусакио се повреди на синоќешниот меч со Бетис, а денешните детални прегледи покажаа дека има повреда на лигаментите на коленото.

Тоа значи дека Аргентинецот ќе биде надвор од терените во наредните два месеци и ќе пропушти поголем дел од натпреварите.

Моментално Гатузо не може да смета на дури десет фудбалери, а прогнозите се дека само Гонзало Игуаин ќе се опорави за дербито против Јувентус.


Следете го Sportski.mk и на


Повредата на Мусакио е голем удар, бидејќи Милан веќе остана без Калдара во одбраната кој ќе мора да паузира околу 4 месеци.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…