Дома Трансфер зона Милан му ја затвори вратата, Кеси му се понудил на Интер

Милан му ја затвори вратата, Кеси му се понудил на Интер


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Италијанските медиуми пренесуваат дека Франк Кеси може да се врати во Сеерија А и тоа во големиот ривал на Милан.

Кеси ова лето го напушти Милан како слободен агент, но не е задоволен од третманот што го има во Барселона каде добива мала минутажа и главно е на клупата за резерви.

Неговиот агент најпрво имал средба со Малдини, но Милан категорично ја затворил вратата за негово враќање на „Сан Сиро“.

„Калчомеркато“ пренесува дека Кеси потоа му се понудил на Интер, кој е заинтересиран да го донесе во своите редови.

Меѓутоа, под два важни услови. Кеси да пристигне на позајмица, а Барселона да плаќа дел од неговата плата која изнесува 6,5 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…