Дома Трансфер зона Милан може да добие засилување од Интер?

Милан може да добие засилување од Интер?

Италијанските медиуми најавуваат дека Интер би можел да добие засилување од Милан.

„Спорт Италија“ пренесува дека Милан може да го ангажира Данило Д’Aмбросио. Поранешниот играч на Фиорентина одигра 15 натпревари за „нероаѕурите“, а договорот му завршува на крајот од сезоната.

Милан како што се пишува веќе започнал да преговара и му доставиле понуда за договор на две години и наводно тоа е прифатливо за него.

Во редовите на Интер Д’Aмбросио дојде во 2014 година за сума од четири милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Доказ дека Роналдо си заминува од Јувентус🎥

Иднината на Кристиано Роналдо во Јувентус е неизвесна и се погласни се шпекулациите дека ќ…