Дома Трансфер зона Милан и Јувентус ја сакаат ѕвездата на Челзи

Милан и Јувентус ја сакаат ѕвездата на Челзи

Хаким Зијех ова лето пристигна во Челзи како големо засилување од Ајакс, но не се снајде во Премиер лигата.

Зијех до сега не успеа да го покаже својот квалитет, а новиот тренер Томас Тухел не смета сериозно на него.

Таквата ситуација сакаат да ја искористат италијанските гиганти Милан и Јувентус и на лето да го донесат во Серија А.

27-годишниот плејмејкер е голема желба на италијанските гиганти и веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Наводно Челзи е спремен да го пушти на лето за 20 милиони евра, сума која Милан и Јувентус се спремни да ја платат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти ја започнаа трката за новиот „бисер“ на Салцбург

Салзбург после Ерлинг Халанд изгледа има ново голгетерско чудо. Австрискиот шампион има но…