Дома Трансфер зона Милан и Јувентус се „тепаат“ за дефанзивец на Борнмут

Милан и Јувентус се „тепаат“ за дефанзивец на Борнмут

Италијанските гиганти Милан и Јувентус водат голема битка за потписот на дефанзивецот на Борнмут, Лојд Кели

Договорот на Кели истекува на крајот од оваа сезона, па споменатите клубови веќе започнаа преговори со неговиот агент.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Двата  клуба сакаат да ја засилат одбраната во летниот преоден рок, а на врвот на листата желби е токму Кели.

Кели игра одлично во Борнмут, а можноста да пристигне без обештетување го прави уште поатрактивен.

Сепак, Милан и Јувентус ќе треба да ја победат конкуренцијата бидејќи за Кели интерес покажуваат и неколку англиски клубови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …