Дома Трансфер зона Милан и Наполи ја сакаат ѕвездата на Сасуоло

Милан и Наполи ја сакаат ѕвездата на Сасуоло

Жереми Бога игра фантастична сезонона во дресот на Сасуоло и го привлече вниманието на неколку италијански гиганти.

23-годишниот крилен напаѓач покажа дека е голем потенцијал и може да се развие во еден од најдобрите играчи во Серија А.

Бога пристигна во Сасусоло од Челзи, па откако „сините“ не ја искористија можноста да го вратат, сега италијанскиот клуб ги има комплетните права над играчот.

Најсилен интерес за Бога покажуваат Милан и Наполи, кои веќе стапиле во контакт со неговиот агент и започнале преговори.

Сасуоло за неговата слобода бара најмалку 25 милиони евра, но не сака да го продаде играчот во јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан одлучи, ќе го откупи Томори

Факијо Томори во јануари пристигна во Милан како позајмен фудбалер од Челзи. После повреда…