Дома Трансфер зона Милан и Барселона прават интересна трампа

Милан и Барселона прават интересна трампа

Барселона е во потрага по квалитетен дефанзивец, а италијанските медиуми пренесуваат дека е силно заинтересирана за капитенот на Милан, Алесио Ромањоли.

Преговорите помеѓу Милан и Ромањоли за продолжување на договорот не одат во добра насока, па дефанзивецот влезе во последната година од договорот.

Ромањоли е ставен на трансфер листа, а најсилен интерес за него покажува Барселона, која веќе стапила во контакт со неговиот агент Мино Раиола.

Италијанските медиуми пренесуваат дека двата клуба можат да направат трампа, бидејќи Милан е силно заинтересиран за напаѓачот Тринкао.

Тринкао оваа сезона имаше мала минутажа и Барселона е спемна да го продаде, па двата клуба наскоро ќе седнат на преговарачка маса за да ги договорат деталите од размената.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мбапе проговори: Морам да ја донесам вистинската одлука

Веќе од поодамна се шпекулира дека Мбапе ова лето ќе го напушти тимот на ПСЖ. Името на мла…