Дома Трансфер зона Милан испрати понуда за играчот на Тотенхем

Милан испрати понуда за играчот на Тотенхем

Според извештаите од Англија, Милан започнал преговори за десниот бек на Тотенхем, Серж Орие.

Милан и претходно беше заинтересиран за репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска, но тогаш клубовите не успеаја да се договорат за цената, а сега тимот од Сан Сиро подготвува нова понуда.

Милан е спремен да понуди 15 милиони фунти за 27-годишниот Орие, понуда која се претпоставува дека ќе биде прифатена од Тотенхем.

Стефано Пиоли сака нов десен бек бидејќи е незадоволен од игрите на Андреа Конти и Давиде Калабрија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн ја купува скапоплатената ѕвезда на Атлетико

Играчот на Атлетико Мадрид, Томас Лемар би можел да се пресели во редовите на Баерн Минхен…