Дома Топ вести Милан заинтересиран за играч на Јунајтед!

Милан заинтересиран за играч на Јунајтед!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Морган Шнедерлин најверојатно ќе го напушти Манчестер Јунајтед во јануарскиот преоден рок, а за Французинот покрај неколку клубови од Премиер лигата интерес покажува и италијански Милан.

27-годишниот Французин ова лето одлучи да остане на „Олд Трафорд“ и да се бори за место во првиот тим, но Мурињо воопшто не му дава шанса, па одлучи да ја промени средината.

Раководството на „црвените ѓаволи“ веќе му даде зелено светло да пронајде нов клуб, па сега се чекаат понуди за играчот за врска.

Англиските медиуми тврдат дека најсилен интерес во моментов покажуваат Евертон и Милан и дека голема е веројатноста Шнедерлин да се пресели во Серија А.

Минатото лето Шнедерлин за сума од 26 милиони фунти се пресели на „Олд Трафорд“, но оваа сезона падна во втор план кај Жозе Мурињо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Њукасл ја купува ѕвездата на Лајпциг

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Раководствот…