Дома Топ вести Милан го сака талентот на Челзи

Милан го сака талентот на Челзи

Милан е силно заинтересиран за младиот напаѓач на Челзи, Армандо Броја, пренесуваат италијанските медиуми.

Приоритет на Милан следното лето ќе биде доведување на централен напаѓач, а на врвот на списокот е токму Армандо Броја.

21-годишниот напаѓач минатата сезона ја помина на позајмица во Саутемтон каде одигра одлично и го привлече вниманието на „росонерите“.

Оваа сезона е во Челзи, но не добива голема минутажа, па Милан сака да ја искористи ситуацијата и во јануари да го доведе на позајмица со право на откуп.

Челзи е спремен да го пушти младиот напаѓач, но за неговиот откуп бара 35 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Мајсторија каква ретко се гледа: Ова е најубавиот гол во Лигата на нации🎥

19-годишниот словенски репрезентативец Бенџамин Шешко уште еднаш покажа дека е еден од нај…