Дома Трансфер зона Милан го сака плејмејкерот на Реал Мадрид

Милан го сака плејмејкерот на Реал Мадрид


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Милан е силно заинтересиран за плејмејкерот на Реал Мадрид, Дани Себаљос, пренесуваат шпанските медиуми.

За Себаљос повеќе нема место во Реал Мадрид и на лето ќе си замине од клубот како слободен агент.

Милан бара засилување за средниот ред, а Пиоли верува дека Шпанцеот иделано ќе се вклопи во неговиот стил на игра.

„Росонерите“ наскоро ќе стапат во контакт со агентот на Себаљос и ќе започнат преговори.

Милан сака да ја победи конкуренцијата и што побрзо да постигне договор со шпанскиот плејмејкер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливаковиќ до Адеми: Брате, ако не разбираш што зборуваат таму, врати се назад!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативец…