Дома Трансфер зона Милан го продава Ребиќ, веќе му најде замена

Милан го продава Ребиќ, веќе му најде замена


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Анте Ребиќ на крајот на сезоната најверојатно ќе го напушти Милан и ќе се врати во Бундеслигата, пренесуваат медиумите на Апенините.

„Росонерите“ се спремни да го продадат Ребиќ, кој игра лоша сезона и главно е на клупата за резерви.

Најсилен интерес за него покажува Волфсбург каде тренерот Нико Ковач одлично го познава и го сака во својот тим.

Милан како негова замена сака да го доведе Ел Шарави, на кого му истекува договорот со Рома во јуни. „Росонерите“ почнале преговори и му нудат двегодишен договор, а Италијанецот треба да пристигне без обештетување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Тухел го „краде“ Даклан Рајс пред носот на премиерлигашите

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Фудбалерот на Вест Хем и англиски репрезентативец, …