Дома Топ вести Милан го договори првото засилување

Милан го договори првото засилување


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Милан ја победи конкуренцијата за јапонскиот репрезетативец и ѕвезда на Ајнтрахт, Даичи Камада, пренесува „Билд“.

Камада игра фантастична сезона и до овој момент има 16 гола и 6 асистенции, а на лето ќе биде слободен агент и без обештетување ќе го напушти клубот.

За Камада интерес покажуваа уште Борусија Дортмунд и Наполи, но Милан ја победи конкуренцијата.

„Калчомеркато“ пренесува дека „росонерите“ постигнале договор со Јапонецот, кој во наредните денови ќе пристигне во Милано на лекарски прегледи.

Камада ќе потпише 4-годишен договор со Милан и ќе заработува 3 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Официјално: Бензема претставен во Ал Итихад

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Шампионот на Саудиска Арабија и официјално денес го…