Дома Фудбал Италија Милан во проблеми, Јувентус им го “мерка“ капитенот

Милан во проблеми, Јувентус им го “мерка“ капитенот

romagnoli

Веќе неколку време се шпекулира дека челниците на „Бјанконерите“ се заинтересирани за дефанзивецот на Милан, Алесио Ромањоли, кој го гледаат како наследник на Кјелини и Бонучи. Двоецот веќе е во поодминати години и често има проблеми со повредите.

Италијанските медиуми пишуваат дека потенцијалниот трансфер ќе зависи од конечниот пласман на Милан на крајот од сезоната, а доколку не се пласира во ЛШ ќе ги чини скапо.

Џампаоло го напушти Милан, сега на ред е да се покаже Пиоли, а дебито ќе го има против Лече следниот викенд.

Клубот од Сан Сито моментално е на 13. позиција на табелата со освоени девет бода.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Милан мисли на иднината – го „блиндира“ младиот дефанзивец

Милан денес официјално соопшти дека го продолжил договорот со младиот дефанзивец Матео Габ…