Дома Топ вести Милан во напредни преговори со играч на Челзи

Милан во напредни преговори со играч на Челзи


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Милан е во напредни преговори со играчот за врска на Челзи, Лофтус Чик.

Милан е силно заинтересиран за Рубен Лофтус Чик, кој играше одлично против „росонерите“ во ЛШ и го привлече вниманието на Малдини.

26-годишниот играч за врска не добива голема минутажа во Челзи, па и самиот е спремен да ја промени средината.

Челзи на лето ќе прави голема реконструкција, а Луфтус Чик е меѓу фудбалерите ставени на продажба.

„Росонерите“ веќе стапиле во контакт со неговиот агент и двете страни постигнале начелен договор, објави новинарот Фабрицио Романо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Комедија во Косово: Голманот направи се за противникот да даде гол 🎥

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Фудбалското …