Дома Македонски спорт Мак баскет МЗТ славеше над Фени во новото коло во домашното првенство

МЗТ славеше над Фени во новото коло во домашното првенство

Во рамки на домашното првенство, актуелниот македонски шампион, МЗТ Скопје славеше над Фени Индустри со 82:75.

Тимот од „Јане Сандански“ беше резултатски подобар противник во текот на целиот меч, па МЗТ сега е на третата позиција на табелата.

Во таборот на МЗТ најефикасен беше Стојановски со 19 постигнати поени, додека на спротивната страна се издвои Вокер кој запиша 23 поени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Јани Атанасов доби место во тимот на колото во Хрватска

Maкедонскиот фудбалер Јани Атанасов одигра одлично за Хајдук Сплит во победата од 1:0 прот…