Дома Македонски спорт Мак ракомет Металург оди по изненадување: Познати составите за дуелот со Тулуз

Металург оди по изненадување: Познати составите за дуелот со Тулуз

Металург вечерва ќе игра натпревар од првото коло во ракометната Лига на Европа, сега познати се и составите за овој дуел.

Тулуз: Летенс, Оливеира де Алмеида, Судри, Илиќ, Жилберт, Соколиќ, Борзаш, Јакобсен, Леванту, Шеле, Кемпф, Трибилон, Бен Халима, Абди, Мармиер и Бертини.

Металург: Дупјачанец, Ѓорѓески, Хорват, Маркоски, Рниќ, Тарабокија, Потиќ, Поповиќ, Канкараш, Лазаревски, Шилегов, Мариќ, Младеновиќ, Додиќ и Кондев.

Како што е познато по промената на терминот мечот место од 20:45 ќе се игра во 18:45 часот.

Фото: РК Металург

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Бабиќ пред Требње: Во ова натпреварување нема фаворити

Eурофарм Пелистер го чека третиот натпревар во Европската лига. Битолскиот тим утревечер г…