Дома Топ вести Месут Озил повеќе не е играч на Арсенал!

Месут Озил повеќе не е играч на Арсенал!

Германскиот фудбалер Месут Озил повќе не е член на Арсенал.

Скоро осум години Озил помина во Арсенал и сега конечно е договорено раскинување на соработката па фудбалерот како слободен играч ќе премине во Фенербахче.

Озил имаше договор до лето, но од поодамна е отпишан од Артета. И покрај то тој немаше намера да си замине, така беше се додека не започна да преговара со Фенербахче.

Озил веќе во Истанбул и утре би требало трансферот да биде официјализиран.

Во редовите на Арсенал дојде во 2013 година за 47 милиони евра од Реал Мадрид и за „топџиите“ одигра 184 натпревари во Премиер лигата, постигна 33 гола и запиша 58 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Марка“ открива: Меси донесе одлука за својата иднина!

Иднината на Лионел Меси е главна тама во спортските медиуми веќе подолго време, бидејќи не…