Дома Фудбал Англија Месут Озил откри зошто не прифатил намалување на платата

Месут Озил откри зошто не прифатил намалување на платата

Месут Озил после враќањето на фудбалот во новите услови, не запиша ниту еден настап во дресот на Арсенал, па се повеќе се зборува дека Артета сака да се ослободи од него.

Озил има голема плата во Арсенал, и тоа е една од главните причини зошто сакаат да се ослободат.

Овој фудбалер конечно откри зошто беше еден од ретките кои после појавата на падемијата не се согласи за намалување на платата.

„Не добивме доволно детали. Само ни кажаа дека мора да донесеме одлука. Тоа не беше фер, посебно за младите играчи и јас тоа го одбив. Јасно ми е дека не сум единствениот играч кој тоа го направи, но само моето име се појави и навистина не ми е јасно зошто тоа е така.“ – изјави Озил.

Навивачите беа посебно лути бидејќи Озил зема голема неделна плата, а во тие моменти од клубот беа отпуштени 55 работници.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал Мадрид после натпреварот против Бетис доби нов грб 📷

На синоќешниот натпревар помеѓу Бетис и Реал Мадрид имаше многу контроверзни одлуки на суд…